Haberler

Twitter, 2022 Dünya Kupası’nın “En”lerini Açıkladı: Futbolseverlerin En Çok ‘Gaza Geldiği’ An Belli Oldu

Twitter, 2022 Dünya Kupası'nın "En"lerini Açıkladı: Futbolseverlerin En Çok 'Gaza Geldiği' An Belli Oldu

Futbol tutkunlarına doludizgin günler yaşatan Katar 2022 Dünya Kupası finalleri, Arjantin’in şampiyonluğu ile geride kaldı. Seyir zevki yüksek maçların oynandığı turnuva, sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter ise Katar 2022 Dünya Kupası ile ilgili yapılan paylaşımların istatistiklerini yayınladı. Oluşturulan istatistikler, dikkat çeken detaylar içeriyor.

Twitter tarafından paylaşılan veriler arasında en çok konuşulan futbolcular, en çok konuşulan takımlar, hangi ülkenin daha fazla paylaşım yaptığı ve en fazla konuşulan anlar gibi detaylar var. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, Katar 2022 Dünya Kupası’nın Twitter’da nasıl geçtiğine bakalım.

“#WC2022” etiketi altındaki paylaşımlar, gösterim rekoru kırdı!

Twitter WC2022

Twitter’da Katar 2022 Dünya Kupası için oluşturulan “#WC2022” etiketi, bugüne kadarki en popüler spor etiketi oldu. Geçmişte düzenlenen tüm turnuvalarla ilgili etiketleri geriden bırakan “#WC2022” paylaşımları, Twitter’da 147 milyar kez görüntülendi. Twitter, maçlarla ilgili yorumların ve skor tahminlerinin en çok yapılan paylaşımlar olduğunu belirtiyor.

Futbolseverler en çok Mbappe’nin golünde gaza geldi: Saniyede 24 binden fazla tweet atıldı!

Twitter tarafından açıklanan istatistiklere göre kullanıcılar, en çok da turnuvanın final karşılaşması olan Arjantin-Fransa maçı sırasında paylaşım yaptılar. Hatta bu konu Twitter CEO’su Elon Musk tarafından ayrıca gündeme getirildi. Bir paylaşım yapan Musk, maç sırasında Fransa’nın gol atmasıyla, saniyede 24 bin 400 paylaşım yapıldığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir