Sosyal Medya Püf Noktaları

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ile makro fotoğraf çekimi [Nasıl yapılır?]

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ile makro fotoğraf çekimi [Nasıl yapılır?]

Kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sunulan iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max kamera performansıyla dikkatleri üstüne çekiyor.

Profesyonel kullanıcıların beklentilerini karşılayan modeller makro kamera moduyla göze çarpıyor.  Yeni iPhone modellerinden birini satın aldıysanız ve bu modun nasıl çalıştığını merak ediyorsanız haberimizi okuyabilirsiniz. Bazı telefon modellerinde bu modda fotoğraf çekimi için makro moda geçilmesi gerekiyor. iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max’te ise makro moda otomatik olarak geçiş yapılıyor. Aşağıdaki adımları uygulayarak yeni iPhone’larda makro fotoğraf çekebilirsiniz.

Kamera uygulamasını açınFotoğraf seçeneğinin seçili olduğundan emin olunObjenize yaklaşınFotoğrafı çekin

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max’te makro fotoğraflar kolay ve hızlı bir şekilde çekilebiliyor. Kullanıcılar çekmek istedikleri objelere yaklaştıklarında telefonlar makro moda otomatik olarak geçiyor. Yeni modeller makro fotoğrafçılık için ultra geniş açılı kameradan faydalanıyor.

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max kamera özellikleriyle dikkat çekiyor

13 Pro ve 13 Pro Max’in arka kısmında 12 megapiksel çözünürlüklü üçlü kamera sistemi bulunuyor. 3 kat optik yakınlaştırma yapabilen yeni Pro modelleri bir önceki modele kıyasla daha büyük sensöre sahip. Daha büyük sensör sayesinde yeni Pro modelleri daha aydınlık ve başarılı fotoğraflar çekmeye imkan tanıyor. F/1.5 diyaframlı geniş açı kameraya, F/2.8 diyaframlı telefoto ve F/1.8 diyaframlı ultra geniş açı kamera eşlik ediyor. Pro modellerinde ayrıca LiDAR tarayıcı da bulunuyor. Yeni modellerle ilgili detaylı incelemeyi önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir