Haberler

Instagram ve Facebook’taki ‘Ücretli Mavi Tik’ Sisteminin Türkiye Fiyatı Açığa Çıktı

Instagram ve Facebook'taki 'Ücretli Mavi Tik' Sisteminin Türkiye Fiyatı Açığa Çıktı

Bundan birkaç ay önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Instagram ile Facebook’un çatı şirketi olan Meta’nın Twitter’daki gibi ücretli mavi tik sistemine geçiş yapacağından bahsetmiştik. Bizzat Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalar, Facebook ve Instagram’da doğrulama rozetine sahip olmak isteyen kullanıcıların, aylık ödemeler yapmasını zorunlu hale getirecekti. Meta bu sistemi “Meta Verified” olarak isimlendirmişti.

Şimdiyse Meta Verified ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Meta’nın bir süre önce bazı ülkelerde test ettiği sistem, yavaş yavaş Türkiye’de de yayılmaya başlamış gibi görünüyor. Hatta fiyat bilgisi de kademeli olarak görünmeye başladı. Zira LOG’un haberine göre Meta Verified, Türkiye’de “bekleme listesi”ne kaydolmak isteyen bazı kullanıcılara, aylık ücret bilgilendirmesi de yapıyor.

Meta Verified Türkiye fiyatı: Aylık 279,99 TL

Meta Verified Türkiye fiyatı

Paylaşılan ekran görüntüsünü incelediğimizde, Meta Verified için bekleme listesi süresinin devam ettiğini görüyoruz. Buna paralel olarak; üst kısımda Meta Verified aboneliğinin aylık 279,99 TL olacağı da bildiriliyor. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi fiyat bilgisi tüm kullanıcılar için geçerli değil. Kendi kontrollerimizde şöyle bir ekran ile karşılaşmaktayız:

Meta Verified

Şunu da belirtmekte fayda var; LOG’un paylaştığı fiyatın nihai fiyat olma ihtimali epey yüksek. Çünkü Meta, 19 Şubat 2023 tarihinde bir açıklama yapmış ve Meta Verified için web’de 11,99 dolar, iOS ve Android’de 14,99 dolar ödeme yapacaklarını duyurmuştu. O günün dolar/TL paritesi 18,86 seviyelerindeydi. 19 Şubat’ta 14,99 dolar, 280 TL civarındaydı. Meta, fiyat açıklaması yaptığı günün kurunu sabitlemiş olabilir.

Meta Verified ile ilgili detaylı bilgi için:

Anneleri Mutlu Edecek Teknolojik Hediye Tavsiyeleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir