Haberler

Elon Musk’tan Çoğu Siyasetçiyi Küplere Bindirecek Öneri: Yaş Sınırı Getirilsin

Elon Musk'tan Çoğu Siyasetçiyi Küplere Bindirecek Öneri: Yaş Sınırı Getirilsin

Uzay turizmi ve otomotiv sektörüne yaptığı katkıların yanı sıra kripto para dünyası ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter’da yine çok konuşulacak yeni bir açıklama yaptı. Bu kez politikacılar ile ilgili konuşan Musk, siyasete yaş sınırı getirilmesi gerektiğini söyledi.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar, takipçilerinden de destek buldu. 350 binden fazla beğeni, 35 binden fazla retweete ek olarak sayısız yanıt paylaşım, insanların küresel çapta siyasetle ilgili ortak görüş sergilediğini ortaya koymuş gibi görünüyor. Peki Elon Musk’a göre siyasette yaş sınırı kaç olmalı?

Elon Musk: Siyasi makamlara aday olunamayacak bir yaş sınırı getirelim. 70’in biraz altı olabilir

Elon Musk

Milyarder iş insanının düşüncesine göre 70 yaşına yaklaşan kişilerin, siyasi makamlar için aday olmaması gerekiyor. Dışarıdan bakıldığında oldukça mantıklı görünen bu teklifin herhangi bir ülke tarafından ciddiye alınıp alınmayacağı ise bilinmiyor. Olmaz da diyelim ki Türkiye’de böyle bir karar alındı. Bu durumda hangi siyasetçiler yaş sınırına takılırdı?

Türkiye’deki bazı siyasetçilerin yaşları

Recep Tayyip Erdoğan: 67 yaşında Kemal Kılıçdaroğlu: 72 yaşında Meral Akşener: 65 yaşında  Mansur Yavaş: 66 yaşında Ekrem İmamoğlu: 51 yaşında Binali Yıldırım: 65 yaşında Tanju Özcan: 47 yaşında Süleyman Soylu: 52 yaşında Ali Babacan: 54 yaşında Muharrem İnce: 57 yaşında Temel Karamollaoğlu: 80 yaşında Devlet Bahçeli: 73 yaşında Fahrettin Koca: 56 yaşında

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir