Haberler

Discord’un Mobil Uygulamasına Sesli Mesaj Özelliği Geldi: Kullanımı Oldukça Basit

Discord’un Mobil Uygulamasına Sesli Mesaj Özelliği Geldi: Kullanımı Oldukça Basit

Dünyanın en popüler (özellikle oyuncular arasında) sosyal iletişim platformu Discord, bildiğiniz gibi milyonlarca insanın farklı sunucularda bir araya gelerek sohbet edebilmesini, oyun oynayabilmesini ve bir topluluk oluşturmasını sağlıyor.

Discord, kullanıcı deneyimini geliştirmek için sürekli yeni özellikler de sunuyor. Bunlardan biri de ilk olarak 2022 yılında duyurulan ve test edilmeye başlanan sesli mesajlar özelliği. Bu özellik, şu anda Discord’un mobil uygulamalarında resmen yayınlanmış durumda.

Discord’ta sesli mesaj nasıl gönderilir?

Sesli mesaj göndermek için öncelikle Discord uygulamasını açmanız lazım, normal olarak. Ardından sohbet etmek istediğiniz kişi veya sunucuyu seçmeniz gerekiyor. Sohbet ekranında sağ alt köşede mikrofon simgesine dokunduğunuzda kayıt başlayacaktır.

Kaydı bitirip göndermek için mikrofon simgesinden parmağınızı kaldırmanız yeterli oluyor. Kaydettiğiniz sesli mesajı dinlemek için oynat simgesine dokunabilirsiniz. Mesajınızı silmek için çöp kutusu simgesine kaydırabilirsiniz. Gönderdiğiniz sesli mesaj, karşı tarafın sohbet ekranında görünecektir.

PC’den sesli mesaj gönderilemiyor ancak dinlenilebiliyor

Sesli mesaj dinlemek için de Discord uygulamasını açmanız gerekmektedir. Ardından size sesli mesaj gönderen kişi veya sunucuyu seçmeniz gerekmektedir. Sohbet ekranında ses dalgası şeklinde görünen sesli mesaja dokunmanız yeterlidir. Bu şekilde mesajı dinlemeye başlayabilirsiniz.

Sesli mesajı durdurmak için tekrar dokunabilirsiniz. Sesli mesajın süresini ve kalan zamanını görmek için de dokunabilirsiniz. Sesli mesaja yanıt vermek için ise mikrofon simgesine dokunarak kendi sesli mesajınızı kaydedebilirsiniz. Sesli mesajları silmek için ise uzun basılı tutarak soldaki çöp kutusuna kaydırabilirsiniz.

Dilerseniz sunucunuzda sesli mesajları kapatabiliyorsunuz

Bunu yapmak için de sunucunuzun ayarlar kısmına gidip Roller sekmesine girmeniz, ardından ‘Sesli Mesaj Gönder’ seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Siz Discord mobilin yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir